wymiana-opon-letnich-gent-przedsiebiorstwo-uslug-technicznych-bujko-l

Opony letnie, zimowe, opony wielosezonowe – sprzedaż i wymiana opon – Szczecin

Opony są niezwykle istotnym elementem pojazdu. Pomimo niewyróżniającego się wyglądu i stosunkowo prostej konstrukcji pełnią decydującą rolę w utrzymaniu samochodu na drodze oraz w jego kierowalności. Nie bez powodu też producenci oferują właścicielom pojazdów opony letnie i opony zimowe. Są one wykonane z mieszanki gumowej o innym składzie, dzięki czemu zachowują odpowiednie parametry i właściwości w różnych temperaturach. Ma to szczególne znaczenie w klimacie umiarkowanym, w którym temperatury powietrza wahają się od -30 do + 40 st. C.

Opony zimowe i letnie można zastąpić modelami bardziej uniwersalnymi. Jednak opony wielosezonowe nie sprawdzą się w autach o wysokich osiągach oraz takich, które często przemieszczają się w trudnych warunkach pogodowych i terenowych. Do typu ogumienia i stylu jazdy warto też dobrać odpowiednie felgi stalowe lub aluminiowe. Stworzą one z oponami spójną całość, gwarantując bezpieczną jazdę, dobrą kierowalność i przyczepność w każdych warunkach. Dzięki temu zarówno jazda po mieście, jak i dalsze podróże służbowe czy turystyczne będą komfortowe.

Wymiana opon – dlaczego jest niezbędna?

Sezonowa wymiana opon jest ważną czynnością mającą wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Opony letnie nie nadają się do jazdy w warunkach zimowych (temp. poniżej +6 C). Mieszanka gumowa, z której wykonana jest taka opona, sztywnieje przy niższych temperaturach, co przekłada się na mniejszą przyczepność. W konsekwencji wydłuża się droga hamowania. Opony zimowe charakteryzują się elastycznością w niskich temperaturach. Wzór ich bieżnika oraz tzw. „lamele” zapobiegają poślizgom i skracają drogę hamowania. Wymiana opon przed kolejnym sezonem pozwala na dostosowanie parametrów ogumienia do warunków drogowych. W efekcie kierowca zyskuje większy komfort jazdy i gwarancję bezpieczeństwa. Może on też wybrać opony wielosezonowe, jednak chociaż są one odpowiednie do spokojnej jazdy po drogach przez 12 miesięcy w roku, nie zagwarantują takiego komfortu jak modele sezonowe.

Opony w Szczecinie – wysoka jakość usług

Nasz zakład istnieje na rynku usług oponiarskich już 35 lat. Przekłada się to na doświadczenie, solidność oraz fachowość. Stabilna kadra gwarantuje wysoką jakość usług. Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie wysokiej jakości. Chociaż naszymi priorytetami są sprzedaż i wymiana opon, oferujemy też napełnianie ich specjalną mieszanką gazów PNEUMIX. Czynność ta zapewnia stałe ciśnienie w oponach. Mieszanka jest odporna na działanie temperatur powstałych w czasie jazdy (upały, ciepło przenoszone na oponę z tarcz hamulcowych itp.). Na naszych Klientów czeka też profesjonalnie przygotowana przechowalnia ogumienia, naprawy wulkanizacyjne oraz wymiana klocków hamulcowych.

W stałej sprzedaży mamy opony letnie, opony zimowe i opony wielosezonowe wszystkich renomowanych marek. Oferujemy zarówno modele do samochodów osobowych i dostawczych, jak również opony do samochodów terenowych. Dysponujemy pełną ofertą modeli wszystkich producentów. Wszystkie opony montujemy na sprzęcie najwyższej jakości i w oparciu o wieloletnie doświadczenie w branży.

  • Korzyści: na życzenie Klienta napełniamy opony azotem.
  • Sposób wykonania: do uzgodnienia.
  • Zasięg: Szczecin i okolice.
  • Termin wykonania: natychmiast, w miarę możliwości – od „ręki”.
  • Jak zamówić: preferujemy kontakt pod numerem telefonu (91) 487 93 05
  • Cena: do uzgodnienia