Naprawa felg aluminiowych i stalowych

Felgi aluminiowe lub stalowe, jak każda cześć eksploatacyjna w samochodzie ulegają zużyciu, a czasami uszkodzeniu. Nierówne drogi, dziury w jezdniach, „zbyt wysokie krawężniki” przyczyniają się do odkształcania się felg w pojazdach, co skutkuje spadkami ciśnienia w oponach oraz utratą wyważenia koła. Wpływa to niekorzystnie na bezpieczeństwo, komfort jazdy oraz przyczynia się do nadmiernego zużycia elementów zawieszenia pojazdu.

Naprawa felg aluminiowych i felg stalowych to jedna z usług, którą realizujemy w naszym serwisie. Felgi samochodowe często są narażone na uszkodzenia, zwłaszcza przy różnego typu kolizjach i wypadkach. Należy zaznaczyć, że nie wszystkie uszkodzenia da się naprawić i nie każde warto naprawiać. Niekiedy taniej i bezpieczniej jest zakupić nowy produkt. Pomimo to felgi stalowe i aluminiowe można regenerować, przywracając im walory estetyczne. Drobne wyszczerbienia, rysy czy otarcia da się w stosunkowo prosty sposób naprawić i przywrócić kołom ich pierwotny blask.

Zdarza się, że klient wymieniając opony lub korzystając z usług wulkanizacyjnych decyduje o wyborze alternatywnego ogumienia o innych parametrach. Wówczas trzeba też dopasować do nich odpowiednie felgi. W firmie AUTO GENT oferujemy szeroki asortyment tych produktów wykonanych z różnych materiałów i dostępnych w wielu średnicach. W sprzedaży mamy zarówno bardziej wytrzymałe, ale mniej designerskie felgi stalowe oraz lżejsze i efektowne, ale bardziej podatne na odkształcenia felgi aluminiowe. Do swoich pojazdów nowe modele znajdą właściciele samochodów osobowych, SUV, terenowych oraz wielu innych typów. Oferta specjalna to felgi stalowe do samochodów wyprodukowanych w latach 1985-2005, czyli do starszych modeli, do których dostęp już jest utrudniony. Są to produkty nowe i oryginalne. Sprzedajemy też do nich oryginalne śruby i nakrętki oraz akumulatory.

Felgi – dobór parametrów i wyważanie kół

Felgi aluminiowe dobieramy do samochodu według parametrów fabrycznych, zwracając uwagę na odpowiednią szerokość, średnicę oraz właściwe ET, czyli odsadzenie felgi od piasty samochodu. Ma to bardzo ważne znaczenie wpływające na bezpieczeństwo jazdy. Na miejscu na zakupionych felgach wykonujemy montaż opon. Dodatkowo oferujemy również wyważanie kół na profesjonalnej wyważarce marki BEISSBARTH. Ta czynność gwarantuje bardzo dokładne wyważenie dynamiczne i statyczne, co przenosi się na mniejsze zużycie łożysk, sworzni, drążków kierowniczych oraz innych elementów zawieszenia. Felgi aluminiowe oraz felgi stalowe oferujemy w szerokiej gamie rozmiarów, modeli oraz kolorystyce. Nasi fachowcy pomagają w doborze odpowiednich modeli felg oraz odpowiadają na wszelkie wątpliwości i pytania Klientów.