Fakty i mity na temat opon całorocznych

Opublikowano | Blog.

Niejeden kierowca przykłada ogromną wagę do tego, jakie opony posiada jego auto. Hamowanie, przyspieszanie i siły odśrodkowe, które działają na zakręcie, to wszystko, z czym muszą mierzyć się koła. Podczas jazdy, użytkowanie dobrych opon zapewnia ogromny komfort oraz świadomość, że są one odpowiedzialne za przyczepność samochodu do jezdni. Z pewnością jest to niezbędny element, który pomaga zachować bezpieczeństwo na drodze. Istnieje wiele różnych opinii na temat opon całorocznych, mają one swoich zwolenników jak i przeciwników. Sprawdźcie, czym różnią się opony zimowe oraz letnie od całorocznych i na który rodzaj warto się zdecydować.  Czytaj więcej »


Jaką funkcję pełni bieżnik opony?

Opublikowano | Blog.

Opona, jak każda część samochodu, składa się z różnych elementów, które pełnią określone funkcje. Jednym z ważniejszych elementów opony jest bieżnik, który stanowi zewnętrzną część opony. Jakie jest jego główne zadanie? Ma on zapewnić ogumieniu łączność z nawierzchnią drogową. Czytaj więcej »


Dlaczego należy wymieniać opony co sezon?

Opublikowano | Blog.

Wymiana opon to dla wielu z kierowców zbędny wydatek i zawracanie głowy. Świat kierowców w tej sprawie podzielony jest na dwa obozy, na tych, co zmieniają opony regularnie oraz na tych, którzy jeżdżą przez cały rok na oponach całorocznych, bądź o zgrozo na zimówkach, bądź letnich oponach. W dzisiejszym wpisie chcemy podać przyczyny konieczności wymiany opon co sezon. Czytaj więcej »