Jak dbać o akumulator samochodowy?

Opublikowano | Blog.

Akumulator to urządzenie, które znajdziemy pod maską każdego samochodu. Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale jego prawidłowe działanie jest kluczowe dla pracy całego auta. Jeżeli chcemy uniknąć sytuacji, w której z powodu awarii akumulatora nasz samochód nie odpali, to powinniśmy o niego w odpowiedni sposób zadbać. Sprawdźmy, w jaki sposób możemy to zrobić. Zapraszamy do lektury naszego wpisu. Czytaj więcej »


Co zrobić ze zużytym akumulatorem?

Opublikowano | Blog.

Akumulator jest jedną z części samochodowych, które z czasem się zużywają i wymagają wymiany. Najczęściej stosowanymi są akumulatory żelowe, kwasowo-ołowiowe i ołowiowe. W każdym z nich występują substancje, które po wycieku stanowią zagrożenie dla środowiska. Jednym z najgroźniejszych źródeł skażeń zawartych w akumulatorach jest kwas siatkowy, silnie żrąca substancja, która po przedostaniu się z akumulatorów do środowiska mogłaby zakwasić glebę do stopnia uniemożliwiającego rozwój roślin czy wodnego ekosystemu.  W akumulatorach samochodowych można znaleźć również ołów – metal ciężki, szkodliwy dla środowiska naturalnego i wszystkich organizmów żywych.  Aby zawarte w akumulatorach samochodowych substancje nie zanieczyściły środowiska, należy odpowiednio je zutylizować lub poddać specjalnemu recyklingowi. Czytaj więcej »


Jak i gdzie prawidłowo przechowywać opony?

Opublikowano | Blog.

Opony większość z nas zmienia w aucie dwa razy do roku – z zimowych na letnie i z letnich na zimowe. Dzięki temu nasze auto odpowiednio zachowuje się na zmieniającej się zależnie od rożnych pór roku nawierzchni. Jednak pojawia się również inny problem – przechowywanie. Często nie mamy na to zbyt wiele miejsca, jak również nie wiemy jak odpowiednio zadbać o opony, aby z powodzeniem służyły jak najdłużej. Warto dowiedzieć się więc na co zwrócić szczególną uwagę, jak przygotować opony do przechowywania do kolejnego sezonu ich wykorzystania i w jaki sposób i w jakim miejscu najlepiej będzie je umieścić. Czytaj więcej »


Fakty i mity na temat opon całorocznych

Opublikowano | Blog.

Niejeden kierowca przykłada ogromną wagę do tego, jakie opony posiada jego auto. Hamowanie, przyspieszanie i siły odśrodkowe, które działają na zakręcie, to wszystko, z czym muszą mierzyć się koła. Podczas jazdy, użytkowanie dobrych opon zapewnia ogromny komfort oraz świadomość, że są one odpowiedzialne za przyczepność samochodu do jezdni. Z pewnością jest to niezbędny element, który pomaga zachować bezpieczeństwo na drodze. Istnieje wiele różnych opinii na temat opon całorocznych, mają one swoich zwolenników jak i przeciwników. Sprawdźcie, czym różnią się opony zimowe oraz letnie od całorocznych i na który rodzaj warto się zdecydować.  Czytaj więcej »


Jaką funkcję pełni bieżnik opony?

Opublikowano | Blog.

Opona, jak każda część samochodu, składa się z różnych elementów, które pełnią określone funkcje. Jednym z ważniejszych elementów opony jest bieżnik, który stanowi zewnętrzną część opony. Jakie jest jego główne zadanie? Ma on zapewnić ogumieniu łączność z nawierzchnią drogową. Czytaj więcej »


Dlaczego należy wymieniać opony co sezon?

Opublikowano | Blog.

Wymiana opon to dla wielu z kierowców zbędny wydatek i zawracanie głowy. Świat kierowców w tej sprawie podzielony jest na dwa obozy, na tych, co zmieniają opony regularnie oraz na tych, którzy jeżdżą przez cały rok na oponach całorocznych, bądź o zgrozo na zimówkach, bądź letnich oponach. W dzisiejszym wpisie chcemy podać przyczyny konieczności wymiany opon co sezon. Czytaj więcej »