akumulator

Sprzedaż i utylizacja akumulatorów

W ofercie firmy AUTO GENT znajdziecie szeroki wybór akumulatorów do samochodów osobowych i dostawczych. Zaopatrujemy kierowców w nowoczesne, wydajne i trwałe akumulatory znanych światowych producentów. Przyjedź do nas, a nasi specjaliści dopasują do Twojego auta akumulator o najlepszych parametrach.

Akumulator jest sercem układu elektrycznego pojazdu. Jest odpowiedzialny za rozruch samochodu oraz dostarcza energię elektryczną do wszystkich urządzeń podczas jego postoju. Musi więc być niezawodny i zawsze gotowy do działania. Właściciele pojazdu oczekują od nowoczesnych akumulatorów dużej sprawności i długiego okresu użytkowania. Współczesne baterie samochodowe to urządzenia bezawaryjne i bezobsługowe. Mimo nowoczesnych technologii i postępu w produkcji akumulatorów wymagają jednak co jakiś czas wymiany. Producenci akumulatorów przyjmują, że 4-letni okres eksploatacji akumulatora w przeciętnym samochodzie osobowym jest zadowalający. Praktyka pokazuje jednak, że okres ten może być dłuższy i sięga nawet 6 lat. Wszystko zależy od intensywności i sposobu eksploatowania auta.

Akumulatory, a ekologia

Akumulator samochodowy jest jednym z bardziej niebezpiecznych dla środowiska elementów auta po jego złomowaniu. Zbudowany jest z substancji, które mogą skutecznie skazić wodę gruntową lub glebę. Zawarty w nich elektrolit to trucizna szkodliwa dla zwierząt i ludzi. Jedyną skuteczną metodą pozbywania się zużytych baterii samochodowych jest ich utylizacja w specjalistycznych firmach zajmujących się dezaktywacją szkodliwych substancji. Nasz serwis przyjmuje zużyte akumulatory na wymianę, przy zakupie nowego produktu. Akumulatory można zakupić podczas wizyty serwisowej, w której trakcie dokonywana jest wymiana opon w samochodzie lub naprawa felg. Zapraszamy do naszego serwisu!